Aan de slag met de energieopgave!

Het is u vast niet ontgaan dat er voor Nederland de komende jaren een grote opgave als het gaat om duurzaamheid en energie. Ook in de Drechtsteden wordt hard gewerkt om een bijdrage te leveren aan deze verduurzamingsslag. Alleen al in januari 2019 zijn er de nodige bijeenkomsten gepland waar ook de woningcorporaties aanwezig zijn. Want ook wij spelen een belangrijke rol in het behalen van de energiedoelstellingen!

Bezoek Economische Zaken aan de Drechtsteden

Vrijdag 25 januari 2019 is een delegatie van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (zie foto hieronder) op bezoek geweest in de Drechtsteden. Medewerkers van het ministerie zijn bezig met de voorbereidingen voor de ontwikkeling van een landelijke Expertisecentrum Warmte. Tijdens het bezoek is gesproken over een mogelijke samenwerking met de Drechtsteden. Naast medewerkers van het projectteam, waren ook vertegenwoordigers van onder andere HVC, Stedin, gemeentes, project Sliedrecht-Oost en de woningcorporaties aanwezig. Zo ook Trivire.


Samsom te gast bij woningcorporaties Drechtsteden

Op donderdag 31 januari 2019 organiseren de zeven woningcorporaties die deelnemen aan de energietransitie Drechtsteden een speciale bijeenkomst voor hun toezichthouders. Zij worden onder meer bijgepraat over de investeringen en de uitvoering van de warmtetransitie.

Sprekers zijn onder meer Diederik Samsom (landelijk Klimaatakkoord) regionaal portefeuillehouder Jacqueline van Dongen (rol van de gemeentes) en Arjan ten Elshof, directeur HVC (rol HVC als partner voor warmtenetten). Ook de woningcorporaties zijn aan het woord, vertegenwoordigd door Erwin Zwijnenburg. Bestuurder van Woonkracht10 uit Zwijndrecht.