Groenproject Aalbersestraat/ Nolensweg
Rondom de woongebouwen
Aan de voorkant van de woongebouwen aan de Aalbersestraat en Nolensweg maken wij in het voorjaar van 2026 groene vakken met bomen, heesters en planten. Dit is aantrekkelijk voor bijen en vlinders. Bijen en vlinders houden plantensoorten in stand en dragen bij aan een gezond ecosysteem. De bomen, heesters en planten geven elk woongebouw een kleurrijke aanblik. De beplanting rondom de gebouwen oogt het hele jaar groen.
In de onderstaande afbeeldingen vindt u het ontwerp van de plantvakken aan de Aalbersestraat en Nolensweg.
De binnentuin
De binnentuin tussen het woongebouw aan de Aalbersestraat en de Nolensweg is tijdens de duurzame verbeterwerkzaamheden in het voorjaar van 2025 aangetast. Zo zijn er containers en hekken geplaatst in de tuin, wat de begroeiing in de tuin niet ten goede kwam. Onze ketenpartner VORM herstelt de beschadigde delen van de binnentuin. Tegelijkertijd met het herstel van de tuin, willen we samen met bewoners de binnentuin ook gelijk verbeteren. Hierbij kunt u denken aan het planten van planten en struiken die bijdragen aan biodiversiteit.
Waarom is een groene binnentuin belangrijk?
De meeste mensen ervaren meer woongenot als zij in een groene omgeving wonen. Groen draagt bij aan het voorkomen van hittestress: zo bieden bomen en planten schaduw op warme dagen. Ook zorgen planten ervoor dat water sneller wegloopt bij heftige regenbuien.
Meedenken
Woont u in één van de woongebouwen aan de Aalbersestraat of Nolensweg of aan de nabijgelegen Ruys de Beerenbrouckweg? Wij nodigen u uit voor twee inspiratiesessies met landschapsarchitect Annemiek Bongers. Hierin kunt u uw groene ideeën met ons delen. Samen met u en Annemiek kijken we naar hoe wij deze groene ideeën verder kunnen brengen. Aanmelden kan tot 16 november 2025 bij Martina Verhage, regisseur leefbaarheid en participatie via m.verhage@trivire.nl.