Da Costa en Goeverneurstraat

In Oud-Krispijn werkt Trivire aan de vernieuwing  van haar woningen. Onlangs hebben de bewoners van twee wooncomplexen bericht gekregen dat zij moeten verhuizen. Sommige bewoners zijn al verhuisd.

Het gaat in totaal om 85 woningen aan de JJA Goeverneurstraat, Isaac Da Costastraat, J.P. Heijeplein en Genestetstraat. Ook de ondernemers aan het Heijeplein moeten hun winkelpand verlaten.

De technische staat van de woningen is de belangrijkste reden om te kiezen voor sloop.

  • De fundering is aan het einde van zijn levensduur.
  • De isolatie voldoet niet meer aan de eisen van deze tijd.
  • De indeling van de woningen past niet goed bij de woonwensen voor de toekomst.

Omdat er op zoveel punten verbeteringen nodig zouden zijn, is nieuwbouw de beste oplossing. Zo kunnen we woningen bouwen die weer minimaal 100 jaar mee kunnen.

Onderzoeken

Zowel voor gezinnen als 1- of 2-persoonhuishoudens, en betaalbaar, zodat ook mensen afhankelijk van huurtoeslag hier kunnen wonen. Een energiezuinige, comfortabele woning, met oog voor de cultuurhistorische waarde van dit stukje Dordrecht. Daarnaast willen we minimaal hetzelfde aantal woningen terug bouwen. En als het kan, nog een paar meer.

Samen met een architect onderzoeken we welke woningen we terug kunnen bouwen. Wat we vanuit Trivire belangrijk vinden is dat er opnieuw sociale huurwoningen komen in een mix van eengezinswoningen en appartementen met lift.
Deze woningen worden:

  • Betaalbaar, ook voor mensen met huurtoeslag.
  • Energiezuinig en comfortabel.
  • Geschikt voor gezinnen én 1‑ of 2‑persoonshuishoudens.
  • Gebouwd met oog voor de cultuurhistorische waarde van de wijk.

We willen minimaal hetzelfde aantal woningen terugbouwen. Als het mogelijk is, voegen we zelfs extra woningen toe.

Verhuizen

De huidige bewoners hebben sloopurgentie gekregen. Hierdoor krijgen zij voorrang op de woningmarkt bij het zoeken naar een nieuwe, passende woning. Veel bewoners willen graag in de buurt blijven wonen. Wij doen ons best om dat mogelijk te maken, zodat zij in hun vertrouwde omgeving kunnen blijven. Leegkomende woningen verhuren we tijdelijk via onze leegstandsbeheerder Gapph. Soms lukt dat niet meer, omdat er teveel gerepareerd moet worden om een woning nog tijdelijk te kunnen verhuren. Dat kan er minder netjes uitzien. We proberen dit zo veel mogelijk te beperken en houden de omgeving in deze fase zo leefbaar mogelijk.

Project Isaac da Costa/Goeverneurstraat

In het project aan de Isaac da Costastraat, J.P Heijeplein, Genestetstraat en de J.J.A Goeverneurstraat in Oud-Krispijn worden 85 woningen gesloopt en worden er 92 sociale huurwoningen teruggebouwd. Er komen ook drie voorzieningen aan het J.P Heijeplein. De precieze uitwerking van de voorzieningen wordt nog bepaald. De nieuwe sociale huurwoningen bestaan uit 3- en 4-kamerappartementen, eengezinswoningen en levensloopbestendige woningen.

Bij de ontwikkeling van de nieuwbouw is er aandacht voor het behouden van de cultuurhistorische waarden van de buurt. Er worden niet alleen nieuwe woningen gebouwd, maar er is ook oog voor een prettige groene leefomgeving. Zo kunnen bewoners elkaar makkelijker ontmoeten op een groene en fijne plek. Er komen verschillende binnentuinen waar bewoners elkaar kunnen ontmoeten, bewegen en ontspannen.

Planning

De sloop begint in de zomer van 2026. De bouw start in het najaar van 2027. We verwachten dat beide projecten in 2029 klaar zijn.

Heeft u vragen over dit project?

Stuur dan een e-mail naar projectontwikkeling@trivire.nl